top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 32/2020

2020-09-07

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykułu Przemysława Wojtasika pt. „Odszkodowanie dla odchodzącego prezesa to koszt spółki – interpretacja podatkowa” oraz redakcji Gazety Prawnej „MF chce powiązać wysokość płaconego przez duże firmy podatku z miejscem uzyskiwania dochodu”.

Ważny jest także artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Ulga tylko na pierwszą kasę fiskalną”. Ponadto godnym uwagi jest artykuł Aleksandry Tarki pt. „Odsprzedaż usług gastronomicznych a odliczenie VAT – wyrok NSA”, w którym autorka opisuje wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku odnoszący się do odliczenia VAT w przypadku odsprzedaży usługi gastronomicznej.

Istotny jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Młody nie płaci podatku PIT, nie ma więc ulgi na IKZE”, w którym autor opisuje odpowiedź Ministerstwa Finansów na interpelację poselską, w której zapytano o możliwość skorzystania z ulgi na emeryturę osób, które nie płacą podatku. Na uwagę zasługuje również tekst Moniki Pogroszewskiej pt. „Rekompensata dla pracownika za odwołany urlop bez podatku”.

Polecamy też artykuł Pawła Rochowicza pt. „Podatek u źródła pod ciężarem rygorów. Rząd szykuje zmiany”, w którym autor informuje o wstępnych konsultacjach projektu ustawy, której celem jest określenie obowiązków płatników podatku u źródła.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 32/2020

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions