top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 32/2015

2015-08-17

W dzisiejszym numerze chcemy zwrócić Państwa uwagę na wyrok WSA w Krakowie z dnia 24 czerwca 2015 r. (I SA/Kr 708/15) dotyczący momentu powstawania obowiązku podatkowego w przypadku świadczenia usług budowlanych.

W zakresie podatków dochodowych za istotne uznaliśmy wyrok NSA z dnia 24 czerwca 2015 r. (II FSK 1247/13) odnoszący się do odliczania od dochodu firmowego darowizny przekazanej przez przedsiębiorcę na rzecz Kościoła.

Ponadto przeczytamy artykuł pt. „Pisanie komentarzy z zakresu prawa jest zwolnione z VAT”, którego autor omawia wyrok NSA z dnia 11 czerwca 2015 r. (I FSK 1988/13) dotyczący zwolnienia z VAT usług polegających na pisaniu książek.

Ostatecznie wskazujemy także na publikację pt. „Gdy podatnik pyta, urzędnik musi odpowiedzieć„, której autor omawia jeden z wyroków WSA w Warszawie (III SA/Wa 3269/14) dotyczący obowiązków organu w zakresie wydania interpretacji podatkowej w odpowiedzi na wniosek podatnika.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 32/2015

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

 

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions