top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 32/2014

2014-08-11

W tym numerze pragniemy zwrócić Państwa uwagę na wyrok WSA w Gdańsku z dnia 16 lipca 2014 r. (I SA/Gd 646/14), w którym omawiany jest problem zwolnienia z VAT dostawy nieruchomości, która miała miejsce po upływie dwóch lat od pierwszego jej zasiedlenia.

W zakresie podatków dochodowych za istotny uznaliśmy wyrok NSA z dnia 1 sierpnia 2014 r. (II FSK 1970/12), dotyczący opodatkowania PIT nieodpłatnej dodatkowej opieki medycznej, oferowanej przez pracodawcę jego aktualnym i byłym pracownikom.

Ponadto przeczytamy artykuł pt. „Urząd musi wytłumaczyć, dlaczego nie oddaje VAT”, którego autor omawia wyrok WSA w Białymstoku z dnia 16 lipca 2014 r. (I SA/Bk 217/14), odnoszący się do zwrotu VAT w przyspieszonym terminie 25 dni.

Ostatecznie wskazujemy także na publikację pt. „Choć były rozbieżności, nie dotyczyły tego samego”, w której interpretujemy wyrok NSA z dnia 6 sierpnia 2014 r. (I FSK 1389/13) dotyczący warunków wydawania interpretacji ogólnej przez Ministra Finansów.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu .

TaxPress nr 32/2014

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2023 Informer IT Solutions