top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 32/2013

2013-08-12

W dniu dzisiejszym przedstawiamy kolejne wydanie TaxPress, w którym zwracamy Państwa uwagę m.in. na wyrok WSA w Krakowie z dnia 19 czerwca 2013 r. (I SA/Kr 548/13), dotyczący możliwości powrotu do zwolnienia podmiotowego z VAT z uwagi na nieprzekroczenie wskazanego w przepisach progu przychodów w ciągu roku.

Ponadto przytaczamy artykuł pt. „Wartość materiałów przesądza o miejscu opodatkowania”, którego autor analizuje interpretację Izby Skarbowej w Łodzi z dnia 18 lipca 2013 r. (IPTPP2/443-338/13-2/KW), odnoszącą się do opodatkowania VAT czynności polegających na wykańczaniu materiałów włókienniczych, wykonywanych na rzecz kontrahenta zagranicznego.

W zakresie podatków dochodowych za interesujący uznaliśmy wyrok NSA dnia 7 sierpnia 2013 r. (II FSK 2409/11), dotyczący możliwości uwzględniania w kosztach uzyskania przychodów odsetek od kredytu udzielonego spółce przez jej udziałowca.

Ostatecznie wskazujemy także na tekst pt. „Deweloper płaci podatek za wzniesione budynki”, którego autor omawia wyrok NSA z dnia 30 lipca 2013 r. (II FSK 2012/11)
w zakresie opodatkowania podatkiem od nieruchomości budynków wchodzących
w skład zapasów przedsiębiorstwa.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 32/2013

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX Sp. z o.o. adres: jacek.dobrucki@dmstax.com
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX Sp. z o.o. adres: henryk.suchecki@dmstax.com

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions