top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 31/2018

2018-08-20

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Aleksandry Tarki pt. „Spółki: sukcesja podatkowa w przypadku przejęć transgranicznych – wyrok WSA”. Za interesujący uznaliśmy również tekst Sławomira Bilińskiego pt. „Sądy nie zgadzają się z fiskusem w sprawie poboru podatku u źródła”, w którym autor zwraca uwagę, że sądy zaczynają orzekać na korzyść podatników w sprawach poboru tzw. CIT u źródła od dochodu z najmu urządzeń przemysłowych podmiotom zagranicznym.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł Aleksandry Tarki pt. „VAT marża od wycieczek wykupowanych jako nagrody dla kontrahentów” dotyczący wyroku NSA w zakresie prawa do odliczenia VAT od wycieczek wykupowanych przez firmy dla ich kontrahentów. Istotny jest również tekst Moniki Pogroszewskiej pt. „Wykup auta z leasingu bez VAT” omawiający interpretację indywidualną dotyczącą opodatkowania VAT wykupu samochodu z leasingu i jego dalszej sprzedaży.

Interesujący jest także artykuł pt. „10 proc. podatku od nagród za wyniki pracowników – wyrok WSA”, tej samej autorki. Zwracamy również uwagę na tekst pt. „Ulga mieszkaniowa: zwolnienie z podatku tylko dla małżonka, który ma prawo własności”, w którym Monika Pogroszewska omawia interpretację indywidualną dotyczącą korzystania z ulgi mieszkaniowej w PIT przez małżeństwa.

Polecamy także lekturę artykułu Przemysława Wojtasika pt. „Fiskus pyta przedsiębiorców o spadające dochody” informujący o odpowiedzi Ministra Finansów na interpelację dotyczącą legalności wezwań do złożenia wyjaśnień przez przedsiębiorców uzyskujących niższe dochody.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 31/2018

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions