top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 31/2019

2019-08-07

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Aleksandry Tarki pt. „Bez ważnej decyzji o prowadzeniu działalności w SSE brak preferencji w CIT – NSA” dotyczący wyroku NSA w zakresie prawa do zwolnienia strefowego po wygaśnięciu zezwolenia na prowadzenie działalności w SSE. Za istotny uznaliśmy również tekst Przemysława Wojtasika pt. „Wydatki na postępowanie sądowe w celu uniknięcia kary umownej są kosztem podatkowym”, w którym autor omawia nową interpretację indywidualną w tym zakresie.

Ważny jest także artykuł Ewy Sławińskiej pt. „MF wydało broszurę informacyjną o kasach fiskalnych online”. Polecamy także Państwa uwadze tekst Redakcji INFOR FK pt. „Wydłużenie terminu rozliczania VAT w imporcie i prawo do błędu” informujący o przyjęciu przez Sejm tzw. Pakietu Przyjazne Prawo.

Istotny jest także artykuł „PIT: udostępnianie apartamentu na doby z ryczałtem”, w którym Monika Pogroszewska omawia korzystną dla podatników interpretację indywidualną. Zwracamy również uwagę na tekst Mateusza Rzemka pt. „Zerowy PIT dla młodych: zwolnieni z podatku, ale nie ze składki zdrowotnej’.

Polecamy także lekturę artykułu Redakcji INFOR FK pt. „Rzecznik Praw Podatnika – już w 2020 r., Nowa Ordynacja podatkowa – w 2021 r.” dotyczący przyjęcia przez Radę Ministrów nowej Ordynacji Podatkowej i ustawy o Rzeczniku Praw Podatnika.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 31/2019

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2023 Informer IT Solutions