top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 33/2018

2018-08-27

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Aleksandry Bącal pt. „Nowacja nie oznacza powstania przychodu w CIT”, w którym autorka omawia stanowisko Dyrektora KIS dotyczące powstania przychodu u dłużnika na skutek tzw. odnowienia. Za interesujący uznaliśmy również tekst Anny Jaskuły pt. „Opłaty licencyjne: do jakiego źródła przychodów w CIT zaliczyć” dotyczący nowej interpretacji indywidualnej w tym zakresie.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł Aleksandry Tarki pt. „Kiedy dealer może odliczyć VAT z faktur dokumentujących wydatki związane z samochodami do odsprzedaży”. Istotny jest również tekst pt. „Wypożyczenie samochodu pracownikowi – czy trzeba wystawić paragon”, w którym Monika Pogroszewska zwraca uwagę na zasady ewidencjonowania na kasie fiskalnej usług świadczonych przez pracodawcę jego pracownikom.

Interesujący jest także artykuł Redakcji INFOR IFK pt. „Likwidacja <<kilometrówki>> dla prowadzących działalność gospodarczą” informujący o pracach nad zmianami przepisów regulujących rozliczenie w kosztach wydatków na auta wykorzystywane w działalności gospodarczej. Zwracamy również uwagę na tekst Moniki Pogroszewskiej pt. „Blogerka modowa wygrała z fiskusem spór o biżuterię i torebki” dotyczący wyroku WSA w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków na produkty prezentowane na blogu modowym.

Polecamy także lekturę artykułu pt. „Exit tax zacznie funkcjonować od 2019 r.”, w którym Aneta Oksiuta informuje o planach resortu finansów dotyczących wprowadzenia tzw. exit tax.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 33/2018

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions