top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 31/2017

2017-08-07

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł pt. „Usługę trzeba dokładnie opisać, by była kosztem”, w którym Przemysław Wojtasik omawia interpretację Dyrektora KIS w zakresie sposobu właściwego udokumentowania wydatków, które podatnik pragnie zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu w CIT.

Za istotny uznaliśmy również tekst Mateusza Maja pt. „Spółka działa od dnia umowy, która ją tworzy” dotyczący interpretacji Dyrektora KIS w zakresie możliwości korzystania z 15% stawki CIT w pierwszym roku działalności spółki.
Polecamy także Państwa uwadze artykuł Redakcji INFOR IFK pt. „MF: likwidacja deklaracji VAT najwcześniej w 2019 r.”, dotyczący dalszych kroków resortu finansów zmierzających do informatyzacji systemu rozliczeń VAT. Interesujący jest również tekst Aleksandry Tarki pt. „Wyłudzenia VAT: coraz trudniej wykazać dochowanie należytej staranności”, w którym autorka omawia bieżące orzecznictwo NSA w zakresie dochowania należytej staranności w sprawdzeniu kontrahenta pod kątem uczestnictwa w procederze wyłudzenia podatku VAT.

Za istotny uznaliśmy także artykuł Redakcji INFOR IFK pt. „Zmiany w PIT i CIT osłabią konkurencyjność polskich firm”, w którym przytoczono komunikat Konfederacji Lewiatan dotyczący negatywnych skutków planowanej reformy podatków dochodowych. Zwracamy również uwagę na tekst Aleksandry Tarki pt. „PIT: Nieodpłatne świadczenia związane z reklamą podlegają zwolnieniu” dotyczący wyroku WSA w Białymstoku w zakresie opodatkowania PIT nagród przyznawanych w konkursach organizowanych przez firmę w ramach akcji promocyjnych.

W zakresie postępowania polecamy natomiast lekturę artykułu Macieja Zborowskiego pt. „Fiskus nie daje ochrony przed klauzulą przeciwko unikaniu opodatkowania”, w którym autor omawia wydane w ubiegłym roku odmowy wydania opinii zabezpieczających.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 31/2017

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions