top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 30/2018

2018-08-06

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Zapłata za oprogramowanie nie jest przychodem z zysków kapitałowych” dotyczący interpretacji indywidualnej, w której Dyrektor KIS wyjaśnił w jaki sposób spółka powinna rozliczyć wynagrodzenie za przeniesienie praw autorskich do oprogramowania. Za interesujący uznaliśmy również tekst pt. „Sprzedaż miejsca na stronie internetowej bez podatku u źródła”, w którym Annamaria Linczowska omawia wyrok WSA w zakresie opodatkowania CIT nabycia od kontrahentów z zagranicy przestrzeni reklamowej na stronach internetowych w celu jej dalszej odsprzedaży.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł Aleksandry Tarki pt. „VAT: zasada szybkości zwrotu podatku” omawiający wyrok WSA dotyczący relacji pomiędzy zasadą szybkości i słuszności zwrotu podatku VAT. Istotny jest również tekst pt. „Jednolity Plik Kontrolny – JPK_VDEK od 2019 r.”, w którym Dziennik Gazeta Prawna informuje, że w przyszłym roku przedsiębiorcy będą wysyłać pliki JPK_VDEK zastępujące dzisiejszy plik JPK_VAT oraz deklaracje VAT-7 i VAT-7K.

Interesujący jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Ulga podatkowa na firmowe samochody. Koszty podatkowe w PIT i CIT” dotyczący zapowiedzi ministerstwa finansów, zgodnie z którymi mają zmienić się zasady rozliczania w kosztach wydatków na samochody służbowe. Zwracamy również uwagę na tekst pt. „Handel bitcoinami daje prawo do odliczenia wydatków na prąd – interpretacja podatkowa”, tego samego autora.

Polecamy także lekturę artykułu pt. „Banki przekażą skarbówce informacje o kontach osób fizycznych”, w którym Monika Pogroszewska informuje o projekcie nowelizacji ustawy o KAS zawierającym przepisy zobowiązujące banki do udzielania organom informacji o właścicielach rachunków bankowych należących do osób fizycznych.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 30/2018

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2023 Informer IT Solutions