top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 30/2019

2019-07-29

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Pawła Rochowicza pt. „Podatek cyfrowy: Ministerstwo Finansów pracuje nad projektem ustawy” informujący, że resort finansów pracuje nad wprowadzeniem nowego podatku od przychodów z niektórych usług cyfrowych. Za istotny uznaliśmy również tekst pt. „Wielkie spółki wykazują coraz więcej podatku do zapłaty” tego samego autora.

Ważny jest także artykuł pt. „Nowa matryca stawek VAT i obowiązkowy split payment uchwalony przez Sejm”, w którym Marcin Musiał informuje o uchwaleniu nowelizacji ustawy o VAT przewidującej m. in. wprowadzenie Wiążącej Informacji Stawkowej. Polecamy także Państwa uwadze tekst Aleksandry Tarki pt. „Ulga na złe długi. Nieściągalne i umorzone wierzytelności w kosztach w kwocie netto – wyrok NSA”.

Istotny jest także artykuł Redakcji INFOR.PL pt. „Pracownicze koszty uzyskania przychodów – zmiany od 1 października 2019 r.” informujący, że Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o PIT, który ma wejść w życie z początkiem października br. Zwracamy również uwagę na tekst Moniki Pogroszewskiej pt. „Koszty: bloger nie odliczy zakupów, które prezentuje widzom” dotyczący nowej interpretacji indywidualnej w zakresie prawa do rozliczenia w kosztach wydatków na produkty prezentowane na wideoblogu .

Polecamy także lekturę artykułu pt. „Sąd: fiskus powinien podać powody podejrzeń o przestępstwo”, w którym Paweł Rochowicz informuje o przełomowym wyroku WSA we Wrocławiu.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 30/2019

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions