top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 30/2017

2017-07-31

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Redakcji Rzeczpospolitej pt. „CIT: Nowe pomysły MF na uszczelnienie podatków”, w którym omówiono zapowiedzi resortu z ubiegłego tygodnia w zakresie uszczelnienia systemu podatkowego w 2018 roku. Za istotny uznaliśmy również tekst Mateusza Maja pt. „Zmiany w PIT i CIT: zakupy do 10 tys. od razu w kosztach podatkowych”, również dotyczący pewnych aspektów nadchodzącej reformy podatków dochodowych.

W zakresie podatku VAT, polecamy Państwa uwadze artykuł Mariana Szałuckiego pt. „Odwrotne obciążenie w firmach budowlanych – zwrot VAT”, w którym autor zwraca uwagę na instrukcję Ministra Finansów dotyczącą konieczności zwrotu VAT mikroprzedsiębiorcom z sektora budowlanego, którzy są objęci odwrotnym obciążeniem, w ciągu 15 dni od złożenia deklaracji podatkowej. Należy także zwrócić uwagę na tekst autorstwa Redakcji INFOR IFK pt. „MF ostrzega: nie można stosować VAT-marży do sprzedaży nowych towarów”, w którym przytoczono ostrzeżenie resortu finansów dotyczące powszechnej w handlu internetowym praktyki naliczania podatku VAT.

Za istotny uznaliśmy także artykuł Piotra Paśko i Anny Turskiej pt. „PIT i CIT: rewolucyjne zmiany w podatkach bez uzasadnienia”. Zwracamy również uwagę na tekst Przemysława Wojtasika pt. „Odszkodowanie za niesłuszne zwolnienie dla byłego pracownika bez PIT”, w którym omówiono interpretację Dyrektora KIS w zakresie konieczności potrącenia PIT od odszkodowania z tytułu zwolnienia z przyczyn niedotyczących pracownika.

W zakresie postępowania, polecamy natomiast artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Skarbówka i administracja wymienią informacje”, dotyczący przyjęcia przez rząd w ubiegłym tygodniu rozporządzenia wykonującego przepisy ustawy o KAS.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 30/2017

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions