top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 30/2016

2016-08-16

W dzisiejszym numerze TAX Press pragniemy polecić Państwu lekturę tekstów Aleksandry Tarki pt. „Spółka nie wrzuci w koszty odsetek od kredytu na spłatę akcjonariusza” oraz „Najem aut w Holandii, a CIT w Polsce” tej samej autorki, w których omawia dwa istotne wyroki wydane niedawno przez NSA w zakresie podatku CIT.

W zakresie podatku VAT zwracamy Państwa uwagę na artykuł Redakcji Gazety Podatkowej pt. „Od sierpnia br. nowe deklaracje VAT”. Za istotny uznaliśmy także artykuł Mateusza Maja pt. „Usługi są opodatkowane VAT tam, gdzie klient prowadzi firmę” dotyczący interpretacji Izby Skarbowej w Katowicach w zakresie ustalenia kraju opodatkowania usług prawnika.

Polecamy również Państwa uwadze tekst Aleksandry Tarki pt. „NSA o prawie do tzw. ulgi na nowe technologie przedsiębiorców opodatkowanych liniowym PIT” oraz „PIT: fiskus chce podatku od pracowniczych świadczeń” Przemysława Wojtasika.

W zakresie postępowania polecamy lekturę tekstu Aleksandry Tarki pt. „Wyrok NSA ws. płatników, którzy zamierzają składać wnioski o zwrot nadpłaty cudzego podatku”.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 30/2016

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions