top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 30/2021

2021-07-26

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Podwójne opodatkowanie spółek komandytowych – umowa spółki cichej rozwiązaniem na zmniejszenie podatkowych strat” oraz Katarzyny Jędrzejewskiej pt. „Strata w spółce komandytowej do odliczenia od dywidend”.

Ważny jest też artykuł Mariusza Szulca pt. „Po zakupie przedsiębiorstwa można korygować rozliczenia zbywcy” oraz artykuł Agnieszki Pokojskiej pt. „VAT: Nie ma kary za wpisanie oznaczeń MPP i SW”, w którym autorka przytacza odpowiedź resortu finansów, zgodnie z którą osoby, które błędnie zaznaczą MPP lub SW w Jednolitym Pliku Kontrolnym nie podlegają sankcjom.

Istotne są także artykuł Aleksandry Tarki pt. „Załoga na wakacjach nie wyklucza preferencji z tytułu działalności badawczo-rozwojowej – wyrok WSA” oraz Krzysztofa Koślickiego pt. „Fiskus chce zarabiać na prywatnych samochodach pracowników”.

Polecamy też tekst Pawła Rochowicza pt. „Uruchomiono nową usługę e-urzędu skarbowego”, w którym autor informuje o najnowszej usłudze e-urzędu, którą jest możliwość zgłaszania oraz modyfikacji danych identyfikacyjnych spółek cywilnych oraz wszystkich rodzajów spółek osobowych.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 30/2021

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2023 Informer IT Solutions