top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 3/2014

2014-01-20

Przedstawiamy najnowszy numer TaxPress, w którym chcemy zwrócić Państwa uwagę na wyrok NSA z dnia 5 grudnia 2013 r. (I FSK 1710/12), dotyczący wystawiania i rozliczania zbiorczych faktur korygujących in plus i in minus.

Przytaczamy także artykuł pt. „Przedmiot działalności umożliwia pełne odliczenie VAT”, którego autor omawia interpretację Izby Skarbowej w Poznaniu z dnia 3 października 2013 r. (ILPP1/443-563/13-5/AWa), odnoszącą się do odliczania VAT od samochodów osobowych oddawanych w używanie na podstawie umowy najmu, leasingu lub innej umowy o podobnym charakterze.

W zakresie podatków dochodowych za interesujący uznaliśmy wyrok NSA z dnia 17 stycznia 2014 r. (II FSK 239/12), dotyczący ujmowania w kosztach procesowych i egzekucyjnych wynagrodzenia prawnika za obsługę prawną windykacji długu.

Ostatecznie wskazujemy także na materiał pt. „Syn nie poprawi VAT i PIT po zmarłym ojcu”, którego autor omawia wyrok NSA z dnia 8 stycznia 2014 r. (II FSK 70/12), dotyczący sukcesji praw i obowiązków podatkowych.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 3/2014

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions