top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 29/2016

2016-08-01

W dzisiejszym numerze TAX Press pragniemy zwrócić Państwa uwagę na tekst Agnieszki Wasilewskiej pt. „Przedsiębiorcy mogą mieć problem z opodatkowaniem leasingu” oraz Mateusza Maja pt. „Wykup akcji bez odliczenia w kosztach podatkowych”.

W zakresie podatku VAT zwracamy Państwa uwagę na artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Kasy fiskalne będą powiązane online z serwerem Ministerstwa Finansów”, omawiający nowy pomysł rządu na walkę z szarą strefą i oszczędności budżetowe. Za istotny uznaliśmy również artykuł Mateusza Maja pt. „VAT z faktury sprzedaży należy się bez względu na to, czy upadły kontrahent zapłacił czy nie”, w którym autor omawia ostatnie stanowisko fiskusa w zakresie tzw. ulgi za złe długi.

Polecamy również Państwa uwadze tekst Aleksandry Tarki pt. „Kiedy zbycie składników majątku jest przychodem” a także „Ryczałt a karta podatkowa: Stawka PIT dla firm pozostaje bez zmian, bo są inne preferencje” Moniki Pogroszewskiej.

W zakresie postępowania polecamy lekturę artykułu Pawła Rochowicza pt. „Polska jeszcze nie wdrożyła dyrektywy o wymianie informacji podatkowych z krajami UE”.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 29/2016

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions