top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 28/2020

2020-08-03

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Krzysztofa Sobczaka pt. „MF rozpoczyna „prekonsultacje” w sprawie estońskiego CIT” oraz Pawła Rochowicza „Czy sprzedaż akcji spółki kapitałowej do podmiotu powiązanego może być uznawana za obejście prawa”.

Ważny jest także artykuł Pawła Rochowicza pt. „VAT: mniej kłopotów ze specyfiką eksportu”, w którym Rochowicz ponownie przypomina o koncepcji zmian w systemie podatku od towarów i usług (SLIM VAT), względem eksporterów. Ponadto godnym uwagi jest artykuł Patrycji Dudek pt. „Fiskus musi zdążyć na pocztę, gdy chce przetrzymać VAT”.

Istotny jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Ulga podatkowa dla młodych: szef musi pamiętać o urodzinach”, w którym autor przypomina, że zgodnie z objaśnieniem ministra finansów prawo do ulgi w PIT przysługuje młodym na etacie oraz zleceniu do dnia ukończenia 26 roku życia. Na uwagę zasługuje również tekst Krzysztofa Koślickiego pt. „MF szykuje zmiany w przekazywaniu 1 procenta”.

Ponadto polecamy kolejny artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „W przyszłym roku kary za przestępstwa i wykroczenia skarbowe mogą być wyższe”, w którym autor informuje o wzroście kar za przestępstwa podatkowe, które mają obowiązywać od przyszłego roku.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 28/2020

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions