top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 28/2019

2019-07-15

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Przemysława Wojtasika pt. „CIT: firma rozliczy wydatki na dobroczynną akcję – interpretacja podatkowa” dotyczący interpretacji, w której organ potwierdził, że spółka może rozliczyć w kosztach wydatki na przystąpienie do akcji charytatywnej. Za istotny uznaliśmy również tekst pt. „Jak nie płacić wysokiego podatku u źródła”, w którym Paweł Rochowicz tłumaczy nowe zasady dotyczące poboru podatku dochodowego od należności wypłacanych na rzecz zagranicznych kontrahentów.

Ważny jest także artykuł Michała Szczecha pt. „VAT: faktury będą musiały być płacone tylko na zarejestrowane rachunki bankowe” informujący o szczegółach nowelizacji ustawy o VAT, która wchodzi w życie z początkiem września. Polecamy także Państwa uwadze tekst Redakcji INFOR.PL pt. „Pakiet Przyjazne Prawo od 2020 r. – wydłużenie terminu rozliczania VAT w imporcie”, dotyczący propozycji Ministerstwa Przedsiębiorczości w zakresie ułatwień dla przedsiębiorców, obejmującej m. in. nowelizację ustawy o VAT.

Istotny jest także artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Jaki podatek za wynajem mieszkania w wakacje przez strony internetowe”, w którym autorka omawia nowe interpretacje indywidualne w zakresie opodatkowania PIT najmu krótkoterminowego. Zwracamy również uwagę na tekst Adama Kuchty pt. „Zwolnienie z PIT dla młodych – oświadczenie pracownika” wyjaśniający nowe przepisy dotyczące zwolnienia z PIT dla osób, które nie ukończyły 26. roku życia.
Polecamy także lekturę artykułu pt. „Interpretacja nie ochroni przed dopłatą podatku”, w którym Monika Pogroszewska informuje o odpowiedzi na interpelację poselską w zakresie ochrony gwarantowanej podatnikowi przez interpretację indywidualną.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 28/2019

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions