top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 28/2017

2017-07-17

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Mateusza Maja pt. „Przelew techniczny a CIT”, w którym autor omawia interpretację indywidualną w zakresie opodatkowania CIT środków przekazanych spółce przez kontrahenta na podstawie umowy o realizację wspólnego przedsięwzięcia. Za istotny uznaliśmy również tekst autorstwa Pawła Rochowicza pt. „Ograniczenia optymalizacji PIT i CIT” dotyczący projektu ustawy implementującej unijną dyrektywę przeciw unikaniu opodatkowania.

W zakresie podatku VAT, polecamy Państwa uwadze artykuł Redakcji INFOR IFK pt. „Konsultacje podatkowe dotyczące ulepszenia JPK_VAT”. Należy także zwrócić uwagę na tekst Aleksandry Tarki pt. „Więcej czasu na rozliczenie VAT”, w którym omówiono wyrok NSA dotyczący pojęcia dostawy ciągłej.

Za istotny uznaliśmy także artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Leasing: 19 proc. PIT za podnajem auta”, w którym autorka omawia interpretację indywidualną dotyczącą sposobu podatkowego rozliczenia użycia wyleasingowanego auta w innej spółce. Zwracamy również uwagę na tekst Przemysława Wojtasika pt. „Koszty: usunięci z rejestru VAT nie pogrążą firm”, dotyczący aktualnego stanowiska skarbówki w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu w PIT i CIT wydatków udokumentowanych fakturami wystawionymi przez firmy wykreślone z rejestru VAT.

Polecamy również Państwa uwadze artykuł Redkacji INFOR IFK pt. „Podatek galeryjny zamiast handlowego?”, w którym poruszono temat nowego pomysłu rządu na opodatkowanie handlu.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 28/2017

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2023 Informer IT Solutions