top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 27/2022

2022-07-04

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Krzysztofa Kaczmarka pt. „Estoński CIT nie tylko dla spółek z o.o.” oraz artykuł Pawła Rochowicza pt. „Fiskus nie będzie się dopatrywał ukrytych dywidend”.

Ważne są również dwa artykuły Mariusza Szulca pt. „Czy przedsiębiorca odzyska nadpłatę VAT zawyżonego na paragonie? Problem trafił do TSUE” oraz pt. „KSeF: VAT wtedy, gdy faktura ustrukturyzowana”.

 Istotne jest również artykuł Aleksandry Tarki pt. „WSA: Nie da się obniżyć specjalnego PIT”, jak i artykuł Mariusza Szulca pt. „Menedżer płaci PIT od darmowych studiów MBA sfinansowanych mu przez spółkę”

Polecamy też tekst Aleksandry Tarki pt. „Można zapytać o e-dokumentację”, w którym autorka informuje, że NSA oddalił skargę kasacyjną fiskusa, który chciał się uchylić od odpowiedzi na pytania o formę przechowywania  dokumentów podatkowych.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 27/2022

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions