top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 26/2020

2020-07-13

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Firma odpowiedzialna społecznie może obniżyć swój podatek” oraz Pawła Rochowicza „Opinie przedsiębiorców ws. nowego modelu podatku dochodowego”.

Ważny jest także artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Tajemniczy błąd 415 przy wysyłaniu JPK_VAT”, w którym Koślicki donosi o błędzie, mogącym wystąpić w trakcie przesyłania Jednolitego Pliku Kontrolnego. Ponadto godnym uwagi jest artykuł Agnieszki Pokojskiej pt. „Ciastko zjedzone na miejscu ma wyższą stawkę niż zapakowane do torby”.

Istotny jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Przedsiębiorca – twórca bez 50 proc. kosztów podatkowych”, w którym autor opisuje interpretację dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej zgodnie z którą przedsiębiorca, który realizuje przychody z praw autorskich nie może naliczyć 50 proc. kosztów. Na uwagę zasługuje również tekst Patrycji Dudek pt. „Dożywotnia renta w zamian za mieszkanie. Fiskus: Nie trzeba płacić PIT”.

Ponadto polecamy artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Ostatni tydzień na zgłoszenie do rejestru beneficjentów rzeczywistych”, w ramach którego autorka przeprowadza wywiad z dyrektorem Departamentu Informacji Finansowej w Ministerstwie Finansów – Marcinem Stecem.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 26/2020

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions