top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 26/2019

2019-07-03

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Pensja prezesa w kosztach spółki – interpretacja podatkowa” dotyczący interpretacji, w której organ potwierdził, że wynagrodzenie wspólników za pełnienie funkcji członków zarządu może zostać rozliczone w kosztach spółki. Za istotny uznaliśmy również tekst pt. „Już tylko 11 terytoriów na liście rajów podatkowych”, w którym Krzysztof Strzępka informuje, że Unia Europejska usunęła Dominikę z wykazu terytoriów niechętnych współpracy administracyjnej.

Ważny jest także artykuł Pawła Rochowicza pt. „Zwrot VAT dla podróżnych: mniej limitów w handlu przez granicę” informujący o zaproponowanym przez rząd projekcie nowelizacji ustawy o VAT. Polecamy także Państwa uwadze tekst Moniki Pogroszewskiej pt. „Coraz mniej przedsiębiorców chce rozliczać VAT”.

Istotny jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Prywatne auto w kosztach firmy bez uciążliwej ewidencji – odpowiedź MF na pytanie Rzeczpospolitej”, w którym autor omawia komunikat resortu finansów dotyczący obowiązku prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu. Zwracamy również uwagę na tekst pt. „Czy osoba przechodząca z etatu na działalność gospodarczą może rozliczać się jak przedsiębiorca” tego samego autora.

Polecamy także lekturę artykułu Aleksandry Tarki pt. „Klauzula obejścia prawa: spółka powinna wystąpić o opinię zabezpieczającą, a nie interpretację – wyrok NSA” omawiający ważny wyrok NSA dotyczący zastosowania przepisów klauzuli przeciwko unikaniu opodatkowania.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 26/2019

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions