top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 26/2014

2014-06-30

W dzisiejszym wydaniu TaxPress zwracamy Państwa uwagę m.in. na jeden z wyroków NSA (I FSK 1072/13), dotyczący opodatkowania VAT wzajemnych rozliczeń między członkami konsorcjum.

Ponadto przytaczamy artykuł pt. „Sprzedaż motocykla już bez zwolnienia”, którego autor omawia interpretację Izby Skarbowej w Bydgoszczy z dnia 4 czerwca 2014 r. (ITPP2/443-283/14/AD) odnoszącą się do zwolnienia z VAT transakcji sprzedaży motocykla, wykupionego z leasingu, który był uprzednio wykorzystywany w działalności gospodarczej wyłącznie do czynności opodatkowanych.

W zakresie podatków dochodowych za istotny uznaliśmy wyrok NSA z dnia 13 maja 2014 r. (II FSK 1278/12), dotyczący zaliczania do kosztów wydatków na grunty wykorzystywane w prowadzonej działalności.

Ostatecznie wskazujemy także na publikację pt. „To była oczywista pomyłka”, której autor omawia wyrok NSA z dnia 13 czerwca 2014 r. (I FSK 1046/13), dotyczący sprostowania przez organ postanowieniem oczywistej omyłki pisarskiej w decyzji określającej zobowiązanie w VAT.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 26/2014

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2023 Informer IT Solutions