top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 25/2018

2018-06-25

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Firma nie skorzysta z ulgi B+R za czas urlopu pracownika – interpretacja podatkowa” informujący o stanowisku organów w zakresie obliczania tzw. kosztów kwalifikowanych. Za interesujący uznaliśmy również tekst Aleksandry Tarki pt. „W specjalnej strefie ekonomicznej firma może sumować zwolnienia w CIT z kilku zezwoleń – wyrok NSA”.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł pt. „Podzielona płatność bez zbiorczych przelewów i tylko na rachunek VAT”, w którym Przemysław Wojtasik wyjaśnia wątpliwości podatników narosłe wokół mechanizmu split payment. Istotny jest również tekst Aleksandry Tarki pt. „Pytanie prejudycjalne do TSUE w sprawie dotyczącej VAT” informujący o pytaniu wstępnym w zakresie podatku VAT w eksporcie wystosowanym przez NSA do TSUE.

Interesujący jest także artykuł Łukasza Zalewskiego i Patrycji Dudek pt. „Ulga mieszkaniowa w PIT – MF szykuje zmiany”. Zwracamy również uwagę na tekst Pawła Rochowicza pt. „Nowe opodatkowanie inżynierów, dziedziczonego biznesu i wynajmowanych nieruchomości” dotyczący najnowszej nowelizacji ustaw o podatkach dochodowych.

Polecamy także lekturę artykułu pt. „Nie będzie podatku PCC od kryptowalut”, w którym Redakcja INFOR.PL informuje, że resort finansów opublikował projekt rozporządzenia w sprawie zaniechania poboru podatku PCC od umowy sprzedaży lub zamiany waluty wirtualnej.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 25/2018

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions