top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 25/2021

2021-06-21

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Aleksandry Tarki pt. „Konwersja wierzytelności na udziały a prawo do kosztów podatkowych: nie można różnicować podatników – uchwała NSA” oraz Karoliny Durbacz pt. „CIT: jak są opodatkowane niepodzielone zyski przekształconej spółki”.

Ważny jest też artykuł Katarzyny Jędrzejewskiej pt. „TSUE: Odstąpienie od inwestycji to nie powód do cofnięcia całego odliczenia” oraz artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Samochód firmowy pod domem, więc nie będzie odliczenia VAT”, w którym autor przedstawia kontrowersyjne stanowisko dyrektora KIS, zgodnie z którym potencjalna możliwość wykorzystania samochodu w celach niezwiązanych z działalnością, skutkuje brakiem możliwości odliczenia w całości VAT od kosztów samochodu firmowego.

Istotny jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Ogród nie jest częścią firmy – interpretacja podatkowa” oraz Kingi Piotrowskiej pt. „Dodatkowe świadczenia dla pracowników oddelegowanych są przychodem”.

Polecamy też tekst Aleksandry Tarki pt. „WSA: Skarbówka, nie odnosząc się do objaśnień podatkowych MF, narusza prawo”, w którym autorka omawia wyrok WSA w Krakowie, dotyczący zaskarżonej interpretacji w sprawie możliwości skorzystania z ulgi IP Box. Istotnym jest, iż sąd uchylił interpretację, dlatego że fiskus nie uwzględnił wydanych przez Ministra Finansów objaśnień. Ponadto pokreślił, iż zachowanie to narusza prawo.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 25/2021

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2023 Informer IT Solutions