top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 24/2017

2017-06-19

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Redakcji INFOR.PL pt. „Optymalizacja podatkowa z wykorzystaniem spółek zagranicznych – ostrzeżenie MF” dotyczący kolejnego ostrzeżenia, które wydał w ubiegłym tygodniu resort finansów. Za istotny uznaliśmy również tekst Wojciecha Kańtora pt. „Darowizna w ramach świadczenia usług rozliczanych metodą „koszt plus” nie może być kosztem – wyrok WSA”.

W zakresie podatku VAT, polecamy Państwa uwadze artykuł Redakcji INFOR IFK pt. „Podzielonej płatności boją się szczególnie mikrofirmy”, w którym omówiono opinię Konfederacji Lewiatan dotyczącą wprowadzenia regulacji ustanawiających tzw. split payment. Należy także zwrócić uwagę na tekst Przemysława Wojtasika pt. „Skarbówka ma sposób na VAT-owskich oszustów”.

Za istotny uznaliśmy także artykuł pt. „Fiskus utrudnia rozliczenie podróży służbowych za granicę”, także autorstwa Przemysława Wojtasika. Zwracamy również uwagę na tekst Aleksandry Tarki pt. „Dziecko wspólnik nie składa własnego zeznania PIT – wyrok NSA”,w którym omówiono sposób rozliczenia zysków małoletniego z tytułu udziałów w spółce.

Polecamy także artykuł Pawła Rochowicza pt. „Efektywność urzędników skarbowych w zbieraniu podatków rośnie”, w którym autor komentuje dane dotyczące zatrudnienia w administracji skarbowej i wpływów do budżetu z należności publicznoprawnych za lata 2014-2016.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 24/2017

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions