top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 23/2020

2020-06-22

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Pawła Rochowicza pt. „Estoński CIT w Polsce z wieloma zastrzeżeniami”. Ponadto za istotny uznaliśmy również tekst redakcji Gazety Prawnej pt. „Prof. Mączyńska: Estoński CIT zmniejsza ryzyko, które podejmują przedsiębiorcy”, w którym cytowana jest Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego odnosząca się do pomysłu wprowadzenia „estońskiego CIT” w Polsce.

Ważny jest także artykuł Wiesławy Moczydłowskiej pt. „Kasa fiskalna kupiona za wcześnie też daje prawo do ulgi” oraz Krzysztofa Koślickiego pt. „Senat za uszczelnieniem systemu podatkowego”.

Istotny jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Prezes z własną firmą i liniowym PIT, gdy świadczy dla spółki także usługi doradcze – interpretacja podatkowa”, w którym autor opisuje interpretację organu podatkowego dotyczącą opodatkowania członka zarządu, który równocześnie świadczy usługi doradcze dla spółki. Na uwagę zasługuje również tekst Sylwii Szutko „Złagodzenie warunków korzystania z ulgi na złe długi w PIT i CIT”.

Ponadto polecamy artykuł Marka Isańskiego pt. „Czy „hodowanie” przez fiskusa odsetek za zwłokę jest legalne”, w którym autor zwraca uwagę na zjawisko wszczynania przez skarbówkę postępowań za odległe okresy rozliczeniowe, w przypadku których nie są dokonywane kontrole na bieżąco.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 23/2020

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions