top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 23/2018

2018-06-11

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Sławomira Bilińskiego pt. „Zmiany w uproszczonych sprawozdaniach z zakresu cen transferowych”, w którym autor tłumaczy jakie zmiany zostały wprowadzone w nowych drukach CIT-TP i PIT-TP. Za interesujący uznaliśmy również tekst Moniki Pogroszewskiej pt. „Straty do odliczenia w trakcie roku” omawiający interpretację indywidualną, w której organ potwierdził, że spółka może uwzględnić straty z lat poprzednich w miesięcznych zaliczkach na podatek dochodowy.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł pt. „Zmiany w VAT MOSS od 1 stycznia 2019 r.”, w którym Adam Kuchta omawia nowelizację ustawy o VAT, która wejdzie w życie z początkiem nadchodzącego roku. Istotny jest również tekst Pawła Rochowicza pt. „NSA: ochrona brzegów morskich z 0% stawką VAT” informujący o wydaniu wyroku rozstrzygającego spór organów podatkowych z firmami budującymi m.in. umocnienia przy plażach.

Interesujący jest także artykuł pt. „PIT a zwrot pieniędzy na kartę kredytową”, w którym Aleksandra Tarka omawia pierwszy wyrok NSA w zakresie opodatkowania PIT cashbacku wydany po zmianie przepisów. Zwracamy również uwagę na tekst Przemysława Wojtasika pt. „Handel bitcoinami a PIT: przy zamianie kryptowalut nie trzeba płacić podatku”, w którym autor omawia wyrok WSA w Olsztynie dotyczący opodatkowania PIT dochodu z zamiany kryptowalut.

Polecamy także lekturę artykułu Pawła Rochowicza pt. „Śledzenie przez skarbówkę miejsc, w których przedsiębiorcy logują się do rachunków bankowych” informującego, że rząd zamierza przyjąć w trybie nadzwyczajnym projekt nowelizacji Ordynacji Podatkowej mający na celu zmianę funkcjonowania systemu STIR.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 23/2018

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions