top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 23/2015

2015-06-09

W tym numerze chcemy zwrócić Państwa uwagę na wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE (TSUE) z dnia 4 czerwca 2015 r. (C 678/13) dotyczący zgodności z dyrektywą unijną uVAT w zakresie opodatkowania preferencyjną stawką VAT części dostaw sprzętu medycznego oraz produktów farmaceutycznych.

W zakresie podatków dochodowych za istotne uznaliśmy wyrok NSA z dnia 1 czerwca 2015 r. (II FNP 1/14) odnoszący się do możliwości wniesienia przez podatnika skargi o stwierdzenie nieważności z prawem prawomocnego orzeczenia.

Ponadto przeczytamy artykuł pt. „Polski ustawodawca miał prawo selektywnie opodatkować ciastka”, którego autor omawia dwa wyroki NSA z dnia 1 czerwca 2015 r. (I FSK 744/14, I FSK 1293/14) dotyczące opodatkowania VAT preferencyjną stawką 8% herbatników, pierników oraz wafli, a także ciastek których termin przydatności do spożycia przekracza 45 dni.

Ostatecznie wskazujemy także na publikację pt. „Urzędnicy nie muszą oceniać innych orzeczeń”, w której analizujemy wyrok NSA z dnia 17 kwietnia 2015 r. (II FSK 731/13) dotyczący uzasadniania interpretacji indywidualnych przez organ podatkowy.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 23/2015

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions