top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 22/2020

2020-06-15

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Pawła Rochowicza pt. „Firmy korzystające z ulg inwestycyjnych: redukcja etatów to uchybienie niezbyt rażące”.

Za istotny uznaliśmy również tekst Pawła Rochowicza pt. „Tarcza 4.0: wsparcie także dla bankrutów”, w którym autor donosi, że w uchwalonej najnowszej wersji tarczy antykryzysowej zostały zawarte przepisy, ułatwiające skorzystanie z ulg w podatku dochodowym dla nowych inwestycji.

Ważny jest także artykuł Tomasza Cichońskiego pt. „Ważny termin dla przedsiębiorców. 1 lipca zacznie obowiązywać nowa matryca VAT” oraz Jolanty Ojczyk pt. „Polska pomoże Słowacji walczyć z luką w VAT”.
Istotne są także dwa artykuły Przemysława Wojtasika pt. „Fiskus nie weźmie PIT od testów na koronawirusa zafundowanych pracownikom”, oraz „Podatkowy sposób na zdalną pracę”.

Ponadto polecamy artykuł Aleksandry Tarki pt. „Blokada rachunków bankowych przez skarbówkę”, w którym autorka opisuje wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu dotyczący nałożenia blokady na rachunek podatnika przez organ skarbowy.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 22/2020

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions