top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 22/2019

2019-05-28

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Rafała Mierkiewicza pt. „Podział przez wydzielenie a dochód z udziału w zyskach” omawiający nowy wyrok NSA w zakresie powstania przychodu z tytułu objęcia składników majątku spółki na skutek tzw. podziału przez wydzielenie. Za istotny uznaliśmy również tekst Mariusza Kozłowskiego pt. „Ceny transferowe: strata z lat poprzednich nie wpływa na obowiązek dokumentacyjny – interpretacja podatkowa”.

Ważny jest także artykuł Piotra Ciszewskiego pt. „Centralny Rejestr Faktur, czyli nowe narzędzie do walki z nadużyciami w VAT” w którym autor informuje, że pierwszego lipca zostanie utworzony system monitorujący dane ze wszystkich wystawionych faktur. Polecamy także Państwa uwadze tekst Aleksandry Tarki pt. „Przedłużenie terminu zwrotu VAT: gdy fiskus chodzi na skróty, musi się liczyć z porażką” informujący o wyroku, w którym WSA orzekł o prawidłowości działań organu mających na celu przedłużenie terminu zwrotu VAT.

Istotny jest także artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Jakie wydatki może odliczyć przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą w miejscu zamieszkania”, w którym autorka zwraca uwagę na kolejną korzystną dla podatników interpretację indywidualną. Zwracamy również uwagę na tekst Przemysława Wojtasika pt. „Czy w kosztach można rozliczyć stratę powstałą w wyniku kradzieży pieniędzy z konta przez hakerów”.

Polecamy także lekturę artykułu Moniki Pogroszewskiej pt. „Podatek cyfrowy: polski fiskus rozliczy Google, Amazon, Facebooka i Apple”, informujący o decyzji ministerstwa finansów dotyczącej wprowadzenia w Polsce tzw. podatku cyfrowego.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 22/2019

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions