top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 22/2018

2018-06-04

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Agaty Kacprzak i Marty Klepacz pt. „CIT: kontrole podatkowe – organy w natarciu”, w którym podsumowano pierwszy rok funkcjonowania Krajowej Administracji Skarbowej. Za interesujący uznaliśmy również tekst Pawła Rochowicza pt. „Powolny zmierzch stref ekonomicznych”, przypominający o zmianach w udzielaniu zwolnień dla podmiotów inwestujących w specjalnych strefach ekonomicznych.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł Krzysztofa Strzępki pt. „Unijny system VAT w transakcjach zagranicznych” informujący o przedstawionym przez Komisję Europejską projekcie nowych rozwiązań w VAT, mającym zmniejszyć skalę oszustw podatkowych. Istotny jest również tekst Przemysława Wojtasika pt. „Podzielona płatność – ulga w VAT dla płacących wcześniej” dotyczący komunikatu Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej w sprawie ulgi przewidzianej dla przedsiębiorców korzystających ze split payment.

Interesujący jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Wynajem używanego lokalu a stawka amortyzacji” informujący o interpretacji indywidualnej, w której organ potwierdził, że po zmianie sposobu rozliczenia najmu z ryczałtu na zasady ogólne, podatnik może zaliczyć odpisy amortyzacyjne do kosztów uzyskania przychodu. Zwracamy również uwagę na tekst Moniki Pogroszewskiej pt. „Biznes w domu to koszty do odliczenia – interpretacja podatkowa” dotyczący możliwości rozliczenia w kosztach uzyskania przychodu wydatków na mieszkanie, w którym podatnik prowadzi działalność gospodarczą.

Polecamy także lekturę artykułu pt. „Akcyza od alkoholu w UE – potrzebne są nowe regulacje”, w którym Grzegorz Paluch informuje o propozycjach Komisji Europejskiej dotyczących zmiany przepisów o podatku akcyzowym od alkoholu i napojów alkoholowych.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 22/2018

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2023 Informer IT Solutions