top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 22/2017

2017-06-05

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Redakcji INFOR.PL pt. „UE walczy z unikaniem opodatkowania” informujący o przyjęciu zmiany w dyrektywie dotyczącej tzw. niedopasowań hybrydowych, polegających na możliwości wykorzystywania przez międzynarodowe koncerny różnic w opodatkowaniu ich dochodów w różnych państwach. Za istotny uznaliśmy również tekst pt. „Jednorazowe odpisy amortyzacyjne do 100 tys. zł rocznie – projekt nowelizacji CIT i PIT”, również autorstwa Redkacji INFOR.PL.

W zakresie podatku VAT, polecamy Państwa uwadze artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Prawo do odliczenia VAT przy zakupie towarów od nieaktywnego podatnika pod lupą Trybunału”, w którym autorka omawia wydaną w ubiegłym tygodniu przez rzecznika generalnego TSUE opinię w zakresie prawa do odliczenia VAT przez nabywców towarów zakupionych od nieaktywnego podatnika VAT. Należy także zwrócić uwagę na tekst pt. „Czteroletni plan działania przyczyni się do zmniejszenia luki VAT”, tej samej autorki.

Za istotny uznaliśmy także artykuł Aleksandry Tarki pt. „Bez PIT za zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji po wypadku w pracy”, w którym omówiono najnowszy wyrok NSA dotyczący zwolnienia z PIT kwot niwelujących szkody spowodowane przez wypadek w pracy. Zwracamy również uwagę na tekst tej samej autorki pt. „WSA o momencie uzyskania przychodów ze sprzedaży: Zarabiający na giełdzie poczeka z rozliczeniem kosztu”.

W zakresie postępowania za istotny uznaliśmy natomiast artykuł Redakcji INFOR.PL pt. „Jak zaskarżyć interpretację indywidualną po 1 czerwca 2017 r.?” dotyczący nowelizacji kodeksu postępowania administracyjnego wprowadzającej zmiany w zasadach skarżenia interpretacji indywidualnych.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 22/2017

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2023 Informer IT Solutions