top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 22/2014

2014-06-02

Przedstawiamy Państwu najnowsze wydanie TaxPress. Chcemy w nim zwrócić uwagę m.in. na dwa wyroki NSA z dnia 16 maja 2014 r. (I FSK 877/13 i I FSK 878/13), dotyczące wykreślania podatnika z rejestru VAT-UE.

Ponadto przytaczamy artykuł pt. „W którym kraju należy rozliczyć transakcję łańcuchową”, którego autor omawia wyrok NSA z dnia 28 kwietnia 2014 r. (I FSK 767/13), odnoszący się do opodatkowania VAT transakcji łańcuchowych.

W zakresie podatków dochodowych za istotną uznaliśmy interpretację Izby Skarbowej w Warszawie z dnia 7 kwietnia 2014 r. (IPPB3/423-18/14-2/PK1), dotyczącą możliwości uwzględniania w kosztach uzyskania przychodów wydatków na rekompensatę za przedwczesne rozwiązanie umowy najmu.

Ostatecznie wskazujemy także na publikację pt. „Urząd musi wiedzieć, kogo wzywa i w jakim celu”, której autor omawia jeden z wyroków WSA w Szczecinie dotyczący możliwości nakładania przez organ podatkowy kary porządkowej w trakcie prowadzonego postępowania podatkowego.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 22/2014

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2023 Informer IT Solutions