top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 21/2017

2017-05-29

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Pawła Rochowicza pt. „Optymalizacja podatkowa: fiskus chce wiedzieć o oszczędnościach firm” dotyczący planów Ministerstwa Finansów w zakresie przyjęcia ustawy zwalczającej agresywne optymalizacje w podatku dochodowym. Za istotny uznaliśmy również tekst Redakcji Rzeczpospolitej pt. „8,5 proc. stawka CIT z wynajmu nieruchomości”, w którym omówiono opublikowany w ubiegłym tygodniu, projekt ustawy o spółkach rynku wynajmu nieruchomości.

W zakresie podatku VAT, polecamy artykuł Aleksandry Tarki pt. „NSA o opodatkowaniu VAT poboru opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi”. Należy także zwrócić uwagę na tekst Przemysława Wojtasika pt. „Przedsiębiorcy będą przekazywać skarbówce wyciągi z kont bankowych”, w którym autor informuje o kolejnym pomyśle rządu na walkę z wyłudzeniami VAT.

Za interesujący uznaliśmy także artykuł Aleksandry Tarki pt. „Obiady i kolacje podróżującego służbowo nie zawsze bez PIT”, w którym omówiono wyrok WSA w Poznaniu w zakresie opodatkowania PIT diet i innych należności za czas delegacji pracownika. Zwracamy również uwagę na tekst Reginy Drabik pt. „Przekroczenie limitu płatności gotówkowych, a koszty podatkowe”.

W zakresie postępowania za istotny uznaliśmy natomiast artykuł Redakcji Rzeczpospolitej pt. „We wrześniu br. będzie gotowy projekt nowej Ordynacji podatkowej”.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 21/2017

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2023 Informer IT Solutions