top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 21/2016

2016-06-07

W dzisiejszym numerze w zakresie podatku CIT za istotny uznaliśmy artykuł Mateusza Maja pt. „Interpretacja: O rozliczeniu pożyczki w kosztach CIT decyduje data jej wypłaty” oraz Małgorzaty Rymarz, „Podatkowe koszty użyczenia w obrocie gospodarczym

Odnośnie do podatku od towarów i usług, polecamy lekturę „Kiedy zbycie składników majątkowych jest wyłączone z VAT” Stefana Majerowskiego oraz „Badania profilaktyczne pracowników powinny być bez VAT” Przemysława Wojtasika.

Polecamy również Państwa uwadze artykuł Doroty Gajos-Kaniewskiej pt. „Jedna danina zamiast PIT, ZUS i NFZ od 2018 r. informujący o postępach w pracach nad wprowadzeniem rewolucyjnej dla budżetu ujednoliconej daniny zastępującej PIT i składki na ZUS i NFZ”. Zwracamy również Państwa uwagę na artykuł Agaty Cieśli pt. „Umowa zlecenia – ryczałt czy zaliczka na podatek?”.

W zakresie postępowania polecamy Państwu artykuł Łukasza Rogowskiego pt. „Jak korzystać z ePUAP”, w którym autor tłumaczy jak zaoszczędzić czas poświęcony na wizyty w urzędach.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 21/2016

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions