top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 21/2021

2021-05-24

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Krzysztofa Kaźmierskiego oraz Krzysztofa Koślickiego pt. „Fiskus domaga się podatku u źródła – wbrew przepisom i sądom” oraz Mariusza Szulca pt. „Bruksela opublikowała plan reformy unijnego CIT”.

Ważny jest też artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Faktury potwierdzające koszty spółka może przechowywać w wersji elektronicznej” oraz artykuł Alicji Kostyry pt. „Jak zabezpieczyć się przed błędami w JPK”, w którym autorka informuje o narzędziach udostępnionych przez Ministerstwo Finansów, które mają wspomóc poprawne wypełnienie JPK.

Istotny jest także artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Crowdfunding: biznesowa zbiórka w Internecie bez PIT i podatku od spadków i darowizn” oraz Filipa Wawrzaka oraz Przemysława Mazura pt. „Praca zdalna z innego kraju wpływa na zakres obowiązków pracodawcy”.

Polecamy też tekst Aleksandry Tarki pt. „NSA: odpowiedzialność członka zarządu za zobowiązania podatkowe spółki”, w którym autorka przytacza wyrok NSA, w którym sąd nie zgodził się na zwolnienie z odpowiedzialności prezesa spółki zamieszanej w oszustwa podatkowe.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 21/2021

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2023 Informer IT Solutions