top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 21/2014

2014-05-26

W dzisiejszym wydaniu TaxPress zwracamy uwagę m.in. na wyrok WSA w Warszawie z dnia 17 kwietnia 2014 r. (III Sa/Wa 2671/13) dotyczący opodatkowania VAT wewnętrznych rozliczeń w ramach konsorcjum.

Ponadto przytaczamy artykuł pt. „Oddział zagranicznej spółki odliczy podatek”, którego autorka omawia wyrok WSA w Krakowie z dnia 19 marca 2014 r. (I Sa/Kr 2054/13) odnoszący się do odliczania VAT przez oddział zagranicznej spółki.

W zakresie podatków dochodowych za istotny uznaliśmy wyrok WSA w Gdańsku z dnia 4 kwietnia 2014 r. (I Sa/Gd 1731/13) dotyczący momentu powstania przychodu w przypadku spłaty wierzytelności poprzez spełnienie innego świadczenia niż poprzednio umówione.

Ostatecznie wskazujemy także na publikację pt. „Fiskus nie zinterpretuje prawa procesowego”, której autor omawia wyrok NSA z dnia 1 kwietnia 2014 r. (II FSK 892/12) dotyczący materii, w zakresie której mogą być wydawane interpretacje indywidualne.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 21/2014

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2023 Informer IT Solutions