top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 20/2018

2018-05-21

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Doroty Majcher-Czyż pt. „CIT: wydatki na wsparcie IT bez limitu kosztów uzyskania przychodu”, w którym omówiono interpretację indywidualną, z której wynika, że takie wydatki nie są objęte limitem przewidzianym w art. 15e ust. 1 ustawy o CIT. Za interesujący uznaliśmy również tekst Redakcji INFOR.PL pt. „Zmiany w opodatkowaniu firm od 2020 r.” dotyczący zapowiedzi wiceministra finansów odnośnie planowanej reformy opodatkowania firm.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł Aleksandry Tarki pt. „Odliczenia VAT: bez namacalnego śladu nie ma odliczenia – wyrok NSA” dotyczący orzeczenia NSA w zakresie sposobu udokumentowania wykonania usług niematerialnych, tak aby podatnik mógł odliczyć od nich VAT. Istotny jest również tekst Przemysława Wojtasika pt. „VAT: czy podzielona płatność będzie obowiązkowa” informujący, że split payment może być obowiązkowy dla firm z branż takich jak elektroniczna czy budowlana.

Interesujący jest także artykuł pt. „Bitcoin – Handlujący na giełdzie kryptowalut mogą mieć duże problemy z rozliczeniem kosztów”, w którym Monika Pogroszewska omawia interpretację indywidualną, stwierdzającą że wydruk historii transakcji z giełdy kryptowalut nie może zostać uznany za dokument prawidłowo udowadniający poniesienie kosztów. Zwracamy również uwagę na tekst Redakcji INFOR.PL pt. „III próg podatkowy i likwidacja podatku liniowego?”, w którym poruszono temat zaproponowanych niedawno przez rząd zmian dotyczących tzw. daniny solidarnościowej i likwidacji podatku liniowego od dochodów z działalności gospodarczej.

Polecamy także lekturę artykułu Aleksandry Tarki pt. „Fiskus nie może łączyć wniosków, żeby zarzucić obejście prawa – wyrok WSA” dotyczący orzeczenia, w którym WSA rozstrzygnął o możliwości połączenia w ramach jednego postępowania interpretacyjnego kilku stanów faktycznych lub zdarzeń przyszłych, które miałyby stanowić kontekst rozstrzygnięcia sprawy.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 20/2018

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions