top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 20/2017

2017-05-22

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Redakcji INFOR IFK pt. „Zasady odliczania kosztów pracowniczych w ramach ulgi B+R”. w którym przytoczono wyjaśnienie Ministerstwa Finansów w tym zakresie. Za istotny uznaliśmy również tekst Marcina Palusińskiego i Marka Wołyńskiego pt. „Co grozi za brak dokumentacji cen transferowych”, w którym autorzy tłumaczą jak uniknąć sankcji karnych skarbowych, dokonując transakcji z podmiotami powiązanymi.

W zakresie podatku VAT, polecamy artykuł Redakcji INFOR IFK „Będzie split payment w rozliczeniach VAT” dotyczący opublikowanego w ubiegłym tygodniu projektu nowelizacji ustawy o VAT. Należy także zwrócić uwagę na tekst pt. „Konsekwencje wystawiania pustych faktur”, również autorstwa Redkcji INFOR IFK.

Za interesujący uznaliśmy także artykuł Aleksandry Tarki pt. „Fiskus nie może odmówić zwrotu nadpłaty nienależnie potrąconych zaliczek na PIT pracownika”, w którym autorka porusza temat wydanego niedawno wyroku NSA. Zwracamy również uwagę na tekst Przemysława Wojtasika pt. „Księga przychodów i rozchodów: Nierzetelnej faktury VAT nie zaksięgujemy w kosztach podatkowych”.

W zakresie postępowania za ciekawy uznaliśmy natomiast artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „VAT: będzie ochrona dla uczciwych podatników i kodeks dobrych praktyk kontrolnych”.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 20/2017

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions