top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 20/2016

2016-05-30

W dzisiejszym numerze zwróciliśmy uwagę na artykuł Mariusza Teodorczuka pt. „Świadczenia rzeczowe także można ująć w kosztach” oraz Agaty Cieśli pt. „Obciążenie firmowych kosztów podatkowych karą umowną”  dotyczące kosztów uzyskania przychodu w CIT.

W zakresie VAT za istotny uznaliśmy artykuł Damiana Kubisia pt. „Jak liczyć odsetki od zaległości VAT po nowemu” a także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Nowe narzędzie fiskusa do walki z firmami oszczędzającymi na VAT” omawiający wykorzystanie ogólnej klauzuli przeciw omijaniu prawa podatkowego do spraw VAT.

Polecamy również Państwa uwadze artykuł Marcina Szymankiewicza pt. „PIT: Co franczyzobiorca zaliczy do kosztów” oraz Mateusza Maja i Przemysława Wojtasika „Koszty muszą mieć związek z przychodem” , dotyczący modnej praktyki zaliczania przez blogerów do kosztów uzyskania przychodu codziennych wydatków.

W zakresie postępowania omawiamy artykuł Redakcji Rzeczpospolitej pt. „MF zamierza uregulować zasady wymiany informacji podatkowych z innymi krajami”.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 20/2016

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions