top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 20/2021

2021-05-17

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Raporty cen transferowych warto szykować już teraz” oraz Przemysława Wojtasika pt. „Koszty podatkowe: obniżka stawek amortyzacji – legalna metoda optymalizacji”.

Ważny jest też artykuł Przemysława Wojtasika pt. „VAT: poprawki w JPK bez czynnego żalu, wystarczy złożenie korekty” oraz artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Firmy mogą już wnioskować o zwrot VAT lub wznawiać postępowania”, w którym autor informuje o pojawieniu się orzeczenia TSUE w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej podważającego prawidłowość stosowanych w Polsce przepisów dotyczących opodatkowania VAT WNT i importu usług. W związku z tym, podatnicy mogą już składać wnioski o zwrot VAT.

Istotny jest także artykuł Aleksandry Tarki pt. „PIT: sprzedaż nieruchomości wpisanej do ewidencji środków trwałych to przychód dla przedsiębiorcy – wyrok WSA” oraz Grażyny J. Leśniak pt. „BCC: Polski ład – korzyści jednych na koszt drugich”.

Polecamy też tekst Julity Karaś-Gasparskiej pt. „Coraz więcej obowiązków nakładanych na podatników”, w którym autorka w rozmowie z doradcą podatkowym omawia, w jaki sposób firmy radzą sobie ze zwiększoną liczbą obowiązków nakładanych przez Ministerstwo Finansów.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 20/2021

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions