top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 20/2014

2014-05-19

W dzisiejszym wydaniu TaxPress  zwracamy Państwa uwagę na wyrok NSA z dnia 13 maja 2014 r. (I FSK 884/13), dotyczący odliczania VAT od pojazdów specjalnych w stanie prawnym do końca 2010 r.

Ponadto przytaczamy artykuł pt. „Przeliczenie ceny za towar nie jest tylko czynnością techniczną”, którego autorka omawia jeden z wyroków NSA (I FSK 947/13), odnoszący się do obliczania podstawy opodatkowania w VAT w przypadku, gdy płatność za towar następuje w walucie obcej.

W zakresie podatków dochodowych za istotny uznaliśmy wyrok NSA z dnia 8 maja 2014 r. (II FSK 1274/12), dotyczący możliwości amortyzowania tylko części budynku.

Ostatecznie wskazujemy także na publikację pt. „Kontenery telekomunikacyjne obciążone jak budowle”, której autor omawia wyrok NSA z dnia 24 marca 2014 r. (II FSK 783/12), dotyczący opodatkowania VAT stacji przekaźnikowych telefonii komórkowej.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 20/2014

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions