top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 19/2016

2016-05-23

W dzisiejszym numerze w zakresie podatku CIT zwróciliśmy uwagę na artykuł Agnieszki Łukasiewicz pt. „Ceny transferowe: tylko pozornie jest dużo czasu na przygotowania” oraz Aleksandry Tarki „Cienka kapitalizacja: zmiana udziałowca nie dała korzyści podatkowych w CIT”.

W zakresie podatku VAT polecamy Państwa uwadze artykuł Redakcji Rzeczpospolitej pt. „Klauzula obejścia prawa podatkowego jest jak broń palna” dotyczący projektowanych regulacji mających na celu redukcję nadużyć prawa zmierzających do wyłudzeń lub unikania podatku VAT. Interesujący jest także artykuł Marcina Szymankiewicza pt. „Dwie formy działalności pod jednym adresem. Ile kas fiskalnych?

Przedstawiamy także artykuł Przemysława Wojtasika „PIT: łatwiej przejść z etatu na firmę z podatkiem liniowym” dotyczący bardzo korzystnego dla podatników wyroku WSA w Gliwicach oraz „Spółka nie musi pobierać zaliczki na PIT od wynagrodzenia prokurenta” tego samego autora.

W zakresie postępowania podatkowego zwracamy Państwa uwagę na artykuł Aleksandry Tarki pt. „Zawieszenie postępowania egzekucyjnego a kontrola bez zawiadomienia.”

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 19/2016

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions