top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 19/2014

2014-05-11

Prezentujemy Państwu kolejny numer TaxPress, w którym chcemy zwrócić uwagę na wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 3 marca 2014 r. (I SA/Wr 14/14), dotyczący opodatkowania VAT opłaty śmieciowej (opłaty za gospodarowanie odpadami), którą wynajmujący obciąża najemcę.

Ponadto przytaczamy artykuł pt. „Zaliczka ze stawką zero, nawet gdy towar opuści UE za rok”, którego autor omawia interpretację Izby Skarbowej w Bydgoszczy z dnia 10 kwietnia 2014 r. (ITPP3/443-19/14/AT), odnoszący się do opodatkowania VAT zaliczek w przypadku eksportu towarów.

W zakresie podatków dochodowych za istotny uznaliśmy wyrok NSA z dnia 6 maja 2014 r. (II FSK 1240/12), dotyczący uwzględniania w kosztach uzyskania przychodów wydatków na wycinkę drzew, dokonanej w celu przygotowania gruntu pod budowę autostrady.

Ostatecznie wskazujemy również na materiał pt. „Uniewinnienie może ochronić także przed podatkiem”, którego autor omawia wyrok WSA w Łodzi z dnia 23 kwietnia 2014 r. (I SA/Łd 174/14), dotyczący wpływu wyroku sądu karnego na rozstrzygnięcie organu podatkowego.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 19/2014

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions