top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 18/2018

2018-05-07

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Ile CIT płacą największe spółki – skarbówka ujawniła dane 2,5 tys. firm”, w którym autor podaje, że organy opublikowały już dane z zeznań podatkowych wszystkich podatkowych grup kapitałowych i podatników CIT, których przychody przekroczyły 50 mln euro. Za interesujący uznaliśmy również tekst Mariusza Szulca pt. „Wzór opodatkowania sprzedaży przez internet może przyjść z USA” dotyczący aktualnego tematu sposobu opodatkowania dochodów firm sprzedających towary lub usługi przez internet, które nie mają swojej siedziby w państwie, w którym zostaje spełnione świadczenie.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł pt. „Wyłudzanie VAT: puste faktury pod lupą KAS”. Istotny jest również tekst Piotra Śmiłowicza pt. „VAT od bonów towarowych – nowelizacja ustawy o VAT” dotyczący zmian w ustawie o VAT, które mają wejść w życie z początkiem nadchodzącego roku.

Interesujący jest także artykuł Marcina Szymankiewicza pt. „Koszty podatkowe: Nowe przepisy, ale limit płatności gotówkowych ten sam” przypominający, że z końcem kwietnia została uchylona ustawa o swobodzie działalności gospodarczej, co skutkuje zmianą niektórych przepisów w ustawach o PIT i CIT. Zwracamy również uwagę na tekst Przemysława Wojtasika pt. „Urząd zwróci PIT w trzy miesiące” omawiający zasady zwrotu nadpłaconego PIT.

Polecamy także lekturę artykułu pt. „Fiskus narusza prawo, jeśli kwestionuje pełnomocnictwo, żeby wydłużyć postępowanie”, w którym Aleksandra Tarka omawia wyrok NSA dotyczący bezczynności organu.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 18/2018

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2023 Informer IT Solutions