top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 18/2017

2017-05-08

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Pawła Rochowicza pt. „Ustawa REIT – ulga może być nadmierną pomocą”, dotyczący zaproponowanego przez Ministerstwo Finansów projektu ustawy przewidującego wprowadzenie ulgi w CIT na działalność spółek inwestujących w komercyjne nieruchomości na wynajem. Za interesujący uznaliśmy również tekst Magdy Olszewskiej pt. „Czy wspólnik rozliczy stratę z tytułu umorzenia dobrowolnego”.

W zakresie podatku VAT, polecamy artykuł Mateusza Maja pt. „Moment powstania obowiązku rozliczenia podatku: Protokół nie przesądza o VAT”. Należy także zwrócić uwagę na tekst Przemysława Wojtasika pt. „Trudniej zarejestrować nową firmę na potrzeby VAT” dotyczący trudności, z jakimi muszą mierzyć się przedsiębiorcy chcący zarejestrować dla potrzeb podatku VAT swoją firmę po wejściu w życie nowych przepisów.

Za istotny uznaliśmy także artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Podatek dochodowy od najmu mieszkań – ryczałt 8,5 proc.”, w którym omówiono korzystną dla podatnika interpretację indywidualną Dyrektora KIS. Zwracamy również uwagę na tekst Przemysława Wojtasika pt. „PIT: Można elektronicznie, można w urzędzie”, w którym autor porusza temat możliwości, jakie mają podatnicy, którzy spóźnili się ze złożeniem rocznego zeznania PIT.

W zakresie postępowania za interesujący uznaliśmy natomiast artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Firmom coraz trudniej o interpretację prawa”, w którym autor informuje, że sądy zaczęły przyznawać skarbówce rację w sprawach odmów wydania interpretacji indywidualnych.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 18/2017

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2023 Informer IT Solutions