top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 18/2016

2016-05-16

W dzisiejszym numerze w zakresie podatku CIT za istotny uznaliśmy artykuł Przemysława Wojtasika „Spółka komandytowo-akcyjna – likwidacja bez podatku” oraz Lidii Strzeleckiej Zwolnienie dywidend z CIT także w podatkowej grupie kapitałowej„.

Odnośnie do podatku VAT za interesujący uznaliśmy artykuł Pawła Rochowicza pt. „Oleje rzepakowe: fiskus ostrzega i naprawia błędy„. Zwracamy także Państwa uwagę na artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Fiskus chce wyższego VAT od świadczeń dla pracowników„, wskazujący na zmianę stanowiska Ministra Finansów w zakresie opodatkowania podatkiem VAT popularnych dodatków motywacyjnych. W numerze znajdą Państwo także artykuł pt. „VAT: wycofanie z firmy lokalu na wynajem nie jest opodatkowane” Marcina Szymankiewicza.

Przedstawiamy również artykuł Przemysława Wojtasika „Akcje od pracodawcy podwójnie opodatkowane” oraz Agaty Cieśli „Kosztowe rozliczenie zakwaterowania i dowozu pracowników”.

W zakresie postępowania zwracamy Państwa uwagę na artykuł Redakcji Rzeczpospolitej pt. „Sejm za klauzulą obejścia prawa podatkowego„, dotyczący bardzo istotnej nowelizacji Ordynacji Podatkowej.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 18/2016

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions