top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 18/2014

2014-05-05

W 18. tegorocznym wydaniu TaxPress chcemy zwrócić Państwa uwagę na wyrok WSA w Gorzowie Wielkopolskim z dnia 5 marca 2014 r. (I SA/Go 628/13), dotyczący utraty podmiotowego zwolnienia z VAT w związku ze sprzedażą samochodu osobowego wykorzystywanego w działalności gospodarczej.

Ponadto przytaczamy artykuł pt. „Jak traktować VAT od wydatków na festyn firmowy”, którego autor omawia wyrok WSA w Bydgoszczy z dnia 20 marca 2014 r. (I SA/Bd 206/14), odnoszący się do opodatkowania VAT imprez firmowych dla pracowników, byłych pracowników spółki oraz ich rodzin.

W zakresie podatków dochodowych za istotny uznaliśmy wyrok NSA z dnia 19 lutego 2014 r. (II FSK 650/12), dotyczący powstawania przychodu po stronie pracownika w związku z realizacją opcji na akcje spółki.

Ostatecznie wskazujemy także na publikację pt. „Podatek od garaży jednak bez zmian. Spory o miejsca postojowe pozostaną”, której autor omawia planowane zmiany w podatku od nieruchomości, przygotowane przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 18/2014

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions