top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 17/2018

2018-05-07

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Redakcji INFOR.PL pt. „Limit kosztów podatkowych w CIT a usługi prawne, księgowe, audytowe oraz usługi rekrutacji pracowników” dotyczący komunikatu Ministerstwa Finansów w tym zakresie. Za istotny uznaliśmy również tekst Małgorzaty Michałowskiej pt. „Odszkodowanie za wadliwe zwolnienie pracownika nie jest kosztem podatkowym spółki – wyrok WSA”.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł Redakcji INFOR.PL pt. „Należyta staranność przy rozliczaniu VAT – metodyka dla urzędników skarbowych” informujący o wydaniu przez resort finansów wskazówek dla urzędników dotyczących oceny dochowania przez przedsiębiorcę należytej staranności w VAT. Istotny jest również tekst Aleksandry Tarki pt. „Zasady zwrotu nadwyżki VAT”, w którym omówiono uchwałę NSA podjętą w składzie siedmiu sędziów i dotyczącą terminu, w jakim musi dotrzeć do adresata postanowienie o przedłużeniu terminu zwrotu VAT.

Interesujący jest także artykuł pt. „Fiskus chce dopłat za pięć lat wstecz od informatyków, którzy korzystali z 50-proc. kosztów w PIT”, w którym Monika Pogroszewska informuje o wzmożonych kontrolach prawidłowości rozliczeń PIT wśród twórców korzystających z tzw. kosztów autorskich. Zwracamy również uwagę na tekst Przemysława Wojtasika pt. „PIT/CIT: czy ubrania i kosmetyki mogą być kosztem” dotyczący interpretacji indywidualnej w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów w PIT lub CIT wydatków przedsiębiorcy na ubrania i kosmetyki dla jego pracowników.

Polecamy także lekturę artykułu pt. „Wymogi w zakresie Master File”, w którym Marta Klepacz i Magdalena Dymkowska wskazują na problemy, z jakimi będą musieli się zmierzyć niektórzy przedsiębiorcy otrzymujący Master File od spółki matki z zagranicy.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 17/2018

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions