top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 16/2019

2019-04-15

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Aleksandry Tarki pt. „Fiskus bez CIT od zagranicznego serwera – wyrok NSA” dotyczący opodatkowania tzw. podatkiem u źródła wynagrodzenia wypłacanego zagranicznemu kontrahentowi z tytułu usług udostępniania serwerów. Za istotny uznaliśmy również tekst Przemysława Dziołaka pt. „Kiedy spółka może sprzedać wyniki prac i skorzystać z ulgi B+R” dotyczący nowej interpretacji Dyrektora KIS w tym zakresie.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł pt. „Deklaracje JPK i VAT – nie wszystkie błędy będą karane”, w którym Paweł Rochowicz informuje o zmianach w głośnym projekcie nowelizacji ustawy o VAT. Ważny jest również tekst Aleksandry Tarki pt. „VAT: nabycie na własne ryzyko wierzytelności to nie usługa” omawiający nowy wyrok WSA w Poznaniu.

Istotny jest także artykuł pt. „Prosty PIT i zunifikowany podatek dochodowy od biznesu”, w którym Redakcja INFOR FK informuje o wypowiedzi wiceministra finansów dotyczącej nowych rozwiązań w opodatkowaniu PIT dochodów z pracy i działalności gospodarczej. Zwracamy również uwagę na tekst Przemysława Wojtasika pt. „Sukcesja w firmie: przedsiębiorca nie rozliczy w kosztach majątku otrzymanego od rodziny”.

Polecamy także lekturę artykułu Łukasza Zalewskiego pt. „MF nie wyklucza korekt w raportowaniu schematów”, który dotyczy możliwej aktualizacji objaśnień przepisów o raportowaniu schematów podatkowych.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 16/2019

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2023 Informer IT Solutions